Biała Podlaska
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Biała Podlaska
Biała Podlaska
BIP
CWW

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Programowanie jako język nowoczesnego świata.

EDUKACJA INTERAKTYWNA I NAUKA PROGRAMOWANIA W CYFROWEJ SZKOLE to temat konferencji zorganizowanej przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Białej Podlaskiej i JB Multimedia z Białej Podlaskiej w dniu 23.11.2016.

Konsultant ds. wdrażania nowych technologii Elżbieta Reniszak zapoznała zebranych z kształceniem informatycznym w szkołach w aspekcie nowej podstawy programowej na wszystkich etapach edukacyjnych. Dużym zainteresowaniem podczas wykładu cieszyła się krótka część warsztatowa związana z przygotowaniem uczniów do programowania (kodowania), by w przyszłości „komputer robił to co my chcemy”.

Podsumowaniem wykładu był pokaz  autorskiego pomysłu na programowanie ucznia klasy 6a Szkoły Podstawowej nr 9 w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej Filipa Hoduna. Program „Moja szkoła” zaprezentowany został w wersji skróconej, ale mimo to zyskał uznanie uczestników konferencji.

Kolejnym punktem dotyczącym programowania był pokaz robotów: LttleBits, inteligentne roboty Jimu Robot. Możliwości ich programowania i konfiguracji pozwalają uczniom rozwijać logiczne komputacyjne myślenie, czyli kompetencje XXI wieku.

 

W załączniku fotorelacja z konferencji

 • 1
  1
 • 2.
  2.
 • 3.
  3.
 • 4.
  4.
 • 5.
  5.
 • 6.
  6.
Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Zapoznaj się z ofertą edukacyjną naszego ośrodka
Oferta dostępna na stronach LSCDN